Moldova ve Ukrayna'da tanıtım atağı

Son Güncelleme : 30 Mart 2018 15:03
Moldova ve Ukrayna'da tanıtım atağı

Kuşadası ilçesinin tanıtımı için turizmciler, Moldova ve Ukrayna'daki turizm fuarlarına katıldı.

Kuşadası Belediyesi öncülüğünde, ilçedeki turizmci ve mesleki örgütlenmelerin katılımıyla yürütülen turizm tanıtım çalışmaları sürüyor. Ukrayna'nın başkenti Kiev'deki 24. Uluslararası Ukrayna Turizm ve Seyahat Fuarı (UITT) ile Moldova'nın Başkenti Kişinev'deki Moldova Uluslararası Turizm Fuarı'na katılan turizmciler, Kuşadası ve çevresinin tanıtımını yapıyor. Kuşadası standında, kenti tanıtıcı materyaller ve promosyonlar veriliyor. İlçenin doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile konaklama olanakları tanıtılıyor.

MOLDOVALI BAKAN DAVET EDİLDİ

Moldova'daki fuarda, Kuşadası standını ziyaret eden Moldova Turizm Bakanı Stanislav Rusu, turizmcilerden bilgi aldı. Bakana, Kuşadası ve çevresi hakkında bilgi verdiklerini söyleyen bir turizm firması yöneticisi Mehtap İlbahar, "Fuar'da standımıza büyük ilgi var. Turizm bakanı standımızı ziyaret edip, çok sıcak bir misafirperverlik gösterdi. Biz de kendisine Kuşadası hakkında bilgi verdik. Kuşadası'na yakın ilgisini görünce kendisini Kuşadası'na davet ettik. Moldova medyası da bize ilgi gösterdi. TV'lere Kuşadası'nı anlattık. Bu çabalarımız sonuç verdi. 19 Mayıs'tan itibaren her hafta 2 otobüs dolusu Moldovalı gelecek" dedi.

Bu yıl 24'üncü kez kapılarını açan Ukrayna Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, uluslararası turizm profesyonellerini, turizm komitelerini, tur operatörlerini ve otelcileri bir araya getirdi. Kuşadası Belediyesi'nin öncülüğünde, KODER ve TÜRSAB'ın desteğiyle açılan Kuşadası standını, fuarın ilk gününde Türkiye'nin Ukrayna Büyükelçisi Yönet Can Tezel ile birlikte çok sayıda katılımcı ziyaret etti. 30 Mart'ta sona erecek Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Kuşadası Belediyesi'ni, Belediye Meclis Üyesi Canan İnanç ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muhterem Akın temsil ediyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle