Meclisten görev şehitlerine vefa

Son Güncelleme : 06 Mart 2018 17:03
Meclisten görev şehitlerine vefa

Bu gün toplanan Kuşadası Belediye Meclisi, Belediye görev şehitleri  Veysel Turgut, Osman Sarı, İsmail Davas ile Uğur Apaydın’ın isimleri birer parka verildi.

Kuşadası Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Özer Kayalı başkanlığında Erkan Yücel Sahnesinde yaptı. Meclis üyelerinin verdikleri dahil, 42 gündem maddesini görüşen Meclis, geçtiğimiz yıllarda görev şehidi olan Veysel Turgut, Osman Sarı, İsmail Davas ile Uğur Apaydın’ın isimlerinin birer parka verilmesini oy birliği ile kabul etti.

                    Anaia Kazıları için girişim

Belediye Meclisi kazıları devam eden Anaia (Kadı Kalesi) için Güney Kalkınma Ajansı’na proje sunulmasına karar verdi. GEKA’nın, Kültür turizminin geliştirilmesi amacıyla 2 milyon liraya kadar destek verdiğini söyleyen Belediye Başkanı Özer Kayalı, Anaia’nın önemine dikkat çekti.

                    Toprak saha projesi

Meclis üyelerinin verdiği önergeler çerçevesinde ele alınan eski toprak saha ile ilgili projenin tüm detaylarının tamamlandığını söyleyen Kayalı, inşaatı üstlenmek isteyen firmaların yap işlet devret modelini çok uzun sürelerle istediklerini, bunun dışındaki modellerde ise gelir getirici ticari projeler uygulamak istediklerini belirterek “Burasını uzun süreli vermek istemiyoruz. Buraya ticari ağırlıklı yapılaşmaya da izin vermeyiz. Bu nedenle inşaatı belediye olanaklarıyla yapmayı düşünüyoruz. Sonbaharda inşaata başlarız” şeklinde konuştu.

                    Otoparklar soruldu

AKP Meclis üyeleri verdikleri önergelerin birinde Kuşadası ile Aydın Belediyelerinin ilişkilerini sorgularken, diğer önergelerinde ise trafik ve otopark sorununu dile getirdi. Kayalı, Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışma olanağı bulamadıklarını söylemekle yetinirken, trafik ve otopark sorunu ile ilgili yaptıkları girişimleri anlattı. Uzmanların hazırladığı Kuşadası Trafik Master Planının defalarca gönderilmesine rağmen Aydın Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Başkanlığının gündemine dahil alınmadığını anlattı.

       Mecliste bu yıl yapılacak olan Uluslar arası U!& Yaş altı Satranç Turnuvasının Kuşadası’nda gerçekleştirilmesi için girişimde bulunulmasına karar verildi.     

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle