Limana güçlükle yanaştı

30 Mart 2019 14:20
Limana güçlükle yanaştı

Etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Malta bayraklı kruvaziyer gemisi 'Celestyal Olympia', limana yanaşamadı. Bir süre açıkta bekletilen gemi, daha sonra kılavuz kaptan ve liman işletmesinin römorkörleri eşliğinde demir attı.

Kruvaziyer gemisi şiddetli rüzgarda limana güçlükle yanaştı

Kuşadası'nda zaman zaman hızı 60 kilometreyi aşan şiddetli rüzgar, yaşamı olumsuz etkiledi. Bu yıl 470 yolcusuyla Kuşadası'na 5'inci seferini gerçekleştiren Malta bayraklı kruvaziyer gemisi 'Celestyal Olympia'nın personeli de, sabah şiddetli rüzgar nedeniyle zor anlar yaşadı. Gemi, şiddetli rüzgar nedeniyle limana yanaşamadı. 'Celestyal Olympia', bir süre açıkta demirleyerek, rüzgarın dinmesi beklendi. Liman Başkanlığının uygun hava koşullarının oluşması üzerine izin vermesiyle açıkta bekleyen gemi, kılavuz kaptan ve liman işletmesinin römorkörleri eşliğinde sorunsuz bir şekilde limana yanaştı.

Gemiden inen turistler, hazırlanan tur programlarına katılmak üzere otobüslerle Efes Antik Kenti ve Meryem Ana gibi ören yerlerine götürüldü. Turistlerin bir bölümü ise şehir merkezini gezmeyi tercih etti.

Liman Müdürü Aziz Güngör, Ege Bölgesi'nde süren kuvvetli rüzgar ve fırtınanın Kuşadası Körfezi'nde de etkisini gösterdiğini belirterek, "Gece saatlerinden itibaren etkisini gösteren fırtına dolayısıyla denizde akıntı gerçekleşti. Kruvaziyer gemisi 'Celestyal Olympia', Egeport limanının deneyimli kadrosu, deniz araçlarının koordineli çalışması ile sorunsuz bir şekilde limanımıza yanaştı" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle