Kurtuluş coşkusu

Son Güncelleme : 07 Eylül 2018 12:09
Kurtuluş coşkusu

Kuşadası'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ınci yıldönümü coşkuyla kutlandı.

Kuşadası'nın kurtuluş kutlamaları, Kaymakamlık binası önündeki temsili kurtarma senaryosuyla başladı. Esareti simgeleyen kız çocuğunun Efeler tarafından kurtarılmasından sonra; Kuşadası Kaymakamı Muammer Aksoy, Kuşadası Belediye Başkanı CHP'li Özer Kayalı ile ilçe protokolü Hükümet Konağı balkonundan Türk bayrağını sallandırdı, halkı selamladı. Kurtuluş kutlamaları Atatürk Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı önünde sürdü. Anıta çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Belediye Başkanı Kayalı yaptı. Kayalı konuşmasında “Her zaman Cumhuriyet değerlerine Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı bir kent olmanın gururunu yaşadık, yaşıyoruz. Kuşadası’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 96’ıncı yıl dönümünü kutluyor, başta Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Kuşadası’nın kurtuluşuna öncülük eden Kuvay-i Milliye Kahramanı Mahmut Esat Bozkurt ve silah arkadaşları olmak üzere,bu ülke için canlarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şüran duyguları ile anıyorum”dedi.

Anıt önündeki törenler, öğrencilerin şiir okumasıyla devam etti. Halk oyunları ekiplerinin gösterileriyle program sona erdi.

Kuşadasındaki kutlama törenleri çerçevesinde akşam saatlerinde fener alayı düzenlenecek, şarkıcı Onur Akın konser verecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle