Cumhuriyet'in 95. yılı Coşkusu

29 Ekim 2018 12:23
Cumhuriyet'in 95. yılı Coşkusu

Kuşadası'nda 29 ekim Cumhuriyet Bayramı, bir dizi etkinlikle kutlandı.

Kutlamalar kapsamında, Kuşadası İş Kadınları Derneği (KUİKAD) öncülüğünde dün (pazar) Cumhuriyet balosu düzenlendi. Bir oteldeki baloya CHP'li Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Ticaret Odası Başkanı Serdar Akdoğan'ın da aralarında yer aldığı kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Balo Atatürk'ün sevdiği vals ile başlayıp, sevdiği şarkı ve türkülerle devam etti. Gece hep beraber söylenen Onuncu Yıl Marşı ile sona erdi.

27 Ekim Cumartesi günü başlayan Kuşadası 6. Cumhuriyet Yelkenli Yat Kupası'nın ödül töreni de aynı gün Güvercinada'da düzenlenen bir kokteyl ile sahiplerini buldu.

Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının bugünkü bölümü ise Atatürk Meydanı'nda düzenlenen törenle devam etti. Kuşadası Kaymakam Sadettin Yücel ile Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı'nın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla başlayan törende, halk oyunları ekipleri gösteri yaptı, öğrenciler şiirler okudu. Resmi geçit töreni ile etkinlik sona erdi.

Anıt önündeki törenler çerçevesinde Cumhuriyet Kupası için Kuşadası'nda bulunan yelkenliler de denizden geçiş yaptı. Bayraklarla süslenen teknelere Sahil Güvenlik botu da eşlik etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumunuz site yönetimi tarafından kontrol edildikten sonra görünecektir.

Yorum Ekle